П`ятниця, 03.05.2024, 05:45
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Веселівська гімназія Чкаловського опорного ліцею

Протидія булінгу

Протидія булінгу

 

Хочемо надати Вам основні поради:

Приділяйте більше уваги вашим дітям, любіть і піклуйтеся про них

Якщо немає телефону, купіть дитині простий смарт-годинник,щоб хоч знати про її місце знаходження.

Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.

Перевіряти акаунти дитини в соцмережах і групи, до яких вона приєдналася.

Переглядати зміст листування в особистих чатах.

Контролювати відео і фото в гаджетах дітей

Звертати увагу на коло спілкування дитини

Спостерігати, чи спить дитина вночі, чи не спілкується з кимось в мережі.

Звертати увагу на малюнки дитини.

Спілкуйтеся з ними по-дружньому, будуйте довірчі відносини, спонукайте дитину розповідати Вам про своїх друзів і шкільне життя, ставтеся до дитини з розумінням.

Шановні батьки ! Велике прохання переглянути сторінки та чати Ваших дітей (Facebook, Instagram , Viber, TikTok, Like ) відслідкувати чи є підписки на небезпечні «групи смерті» :

* Синій кит,

* Море китів ,

* Мертві душі ,

* Тихий Дон ,

 

* Ff 33,

* Море дельфінів,

* Біжи або помри,

* 150 зірок,

* Вогняна фея ,

* Розбуди мене о 4:20,

* d 28 ,

* Я у грі,

* Червона сова,

* F 57,

* Момо .

Небезпечні челенджі «Прийми 40 таблеток і подивись що буде»!

 

 

Любий друже!

Дай, будь-ласка, відповіді на питання,

по можливості чесно та відверто.

Опитування анонімне,

за свою відвертість

ти ні в якому разі не постраждаєш.

Запитання

Так

Ні

Не знаю

1. Як ти вважаєш,чи потрібно реагувати на насильство (якщо воно скоєне на твою адресу)?

     

2. Чи є насилля з боку школярів у твоєму класі?

     

3. Учні, схильні до різноманітних проявів агресивної поведінки, та булінгу є у твоєму класі?

     

4. На вашу думку, психологічне насильство при третируванні переважає над фізичним?

     

5. Чи завжди суб’єкти, що скоюють насильство є покараними?

     

6. Особисто ти ставишся до проявів агресії негативно?

     

7.Таке негативне явище, як булінг, можна проігнорувати?

     

8. Булінг, на твою думку, один із найбільш негативних проявів не схвалюваної з боку суспільства поведінки.

     

9. Негативні звички (куріння,алкоголь,нарко-тики) – є основним джерелом виникнення булінгу?

     

10. Як ви думаєте,чи можна уникнути насильства у школі?

     

11. Ти можеш протистояти тиску з боку булерів?

     

12. Ти знаєш, до кого звернутись по допомогу у випадку булінгу?

     

13. Ти зможеш підтримати жертву третирувань та цькувань?

     

Дякуємо за співпрацю.

 

Нормативно-правовий супровід протидії булінгу

Конвенція про права дитини У Конвенції про права дитини (КПД), яку Україна ратифікувала у 1991 році, зазначено, що діти повинні бути захищені від насильства, відсутності піклування, брутального поводження та експлуатації (ООН, 1989). Ці терміни розуміють як такі, що охоплюють захист від багатьох конкретних загроз, як-от дитяча праця, торгівля дітьми, катування, тілесні покарання, цькування, сексуальні домагання, сексуальні наруги та сексуальна експлуатація, вербування до збройних сил, збройні напади і стихійні лиха.

Закон України "Про охорону дитинства" У свою чергу, питання запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми регулюється Законом України "Про охорону дитинства", де статтею 10 визначено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості та виключають приниження честі і гідності дитини.

Закон України "Про освіту" Зокрема стаття 53, визначає право здобувачів освіти на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" Зокрема, вказаним нормативно-правовим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про освіту", які направлені на удосконалення у сфері протидії булінгу.

Лист МОН України 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти, педагогічних працівників щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН України від 07.08.2018 №1/9-486 "Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини"

Наказ МОН України від 28.12.2019 №1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування щодо запобігання булінгу"

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ (З ДОТРИМАННЯМ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ) ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» визначено порядок подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти:  Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.  У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.  Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)

На основі листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII") у разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування) за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу: 1) повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти; 2) комісією приймається рішення та надаються рекомендації по забезпеченню здобувачів освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу, соціальними та психолого-педагогічними послугами. Статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку".

ПЛАН ЗАХОДІВ, щодо запобігання та протидії булінгу та будь-яких інших форм насильства над учнями Веселівського ЗЗСО І-ІІІ рівнів Першотравневської сільської ради на 2020/2021 навчальний рік